Entré Väven Norra, Storgatan 46A

Måndag-fredag
06.30-22

Lördag
7-22

Söndag
7-22

OBS! För stadsbibliotekets öppettider - se minabibliotek.se Länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster.

Entré Väven Västra, Thulegatan 2 och

Entré Väven Östra, Västra Rådhusgatan 1

Dessa entréer följer stadsbibliotekets öppettider.

Måndag-torsdag
10-20

Fredag
9-18

Lördag
10-16

Söndag
12-16

Entré Väven Södra, Västra Strandgatan 8A och mot Strandpromenaden

Huvudsaklig entré till Fika, Vävenscenen och Folkets Bio Umeå.

Måndag-fredag
9-20

Lördag
10-20

Söndag
12-20

Kulturreceptionens biljettkassa

Måndag-fredag
10-18

Lördag
10-16

Söndag
12-16

Verksamheternas öppettider

Öppettiderna för respektive verksamhet i Väven kan ses på deras egna webbplatser. De hittar du under Verksamheter.

Avvikande öppettider

Se avvikande öppettider under året


Pressrum Tillgänglighet

Bokningsteam Väven

Bokningsförfrågan och allmänna frågor

För allmänna frågor kring bokningar och lokaler i Väven, hör i första hand av dig till vår allmänna e-post eller telefon.

E-post: bokning.vaven@umea.se
Telefon: 090-16 22 83


Vi som jobbar med bokningar i Väven

Linda Skog

Bokningssamordnare
linda.skog@umea.se
090-16 33 29, 070-228 20 16

Karin Persson

Bokningssamordnare
karin.persson.4@umea.se
090-16 22 83, 070-386 27 31

Shauna Adams

Producent
shauna.adams@umea.se
090-16 33 05, 072-571 02 83

David Forsman

Producent
david.forsman@umea.se
070-676 44 47

Fredrik Lindqvist

Producent
fredrik.lindqvist@umea.se
070-655 06 76

Patrik Nimrodsson

Teknisk samordnare
patrik.nimrodsson@umea.se
070-649 17 34

Jenny Vinsa

Biljettsamordnare/marknadsföring
jenny.vinsa@umea.se
090-16 34 31, 070-330 35 07

Anders Magnusson

Digital samordnare/marknadsföring
anders.magnusson@umea.se
090-16 33 97, 070-235 23 05